Wydarzenia

Tutaj dowiesz się więcej o swoich ulubionych wydarzeniach!

Niespodziewany powrót

Gąszcz różnych wątków, które splatają się w wyśmienity komediodramat – to właśnie „Niespodziewany powrót”.

Spektakl w gwiazdorskiej obsadzie – na scenie Daniel Olbrychski i Tomasz Karolak – to doskonała rozrywka teatralna dla wymagającej widowni.

W „Niespodziewanym powrocie” Daniel Olbrychski wciela się w postać aktora, który ma zagrać króla Leara. Szczególna trema i wielkie nadzieje związane z podjęciem tak dużego aktorskiego wyzwania nie są Olbrychskiemu obce.
W końcu sam mierzył się z nimi, kiedy grał główne role w spektaklach Szekspira.

Tłem dla aktorskich rozterek są skomplikowane relacje rodzinne – kłopoty z partnerami, rodzicami i dziećmi, które niezwykle bawią, jeśli tylko nas nie dotyczą! Ważną postacią jest zwłaszcza syn głównego bohatera – w tej roli doskonale znany publiczności z wielu produkcji telewizyjnych i kinowych Tomasz Karolak.
Aktor o dużym talencie komediowym z wejściem w postać też nie będzie miał problemu – w końcu synem jest od urodzenia! Dokąd zabrną te wszystkie wątki? Jak będzie się układać relacja ojca z synem?  Jest tylko jeden sposób, by przekonać się o tym wszystkim – trzeba się wybrać do teatru!

Obsada: Daniel Olbrychski, Tomasz Karolak
Autor: Serge Kribus
Przekład: Bożena Puchalska
Fotografia: Grażyna Gudejko

 

Cudowna Terapia
Minister Bertrand Guéraud kocha ojczyznę i żonę, ale jeszcze bardziej rajcują go pieniądze. Przez lata pławi się w luksusach i prowadzi życie jak z bajki. Nie spodziewa się, że w jednej sekundzie cały jego świat może lec w gruzach. A wszystko za sprawą teczki z kompromitującymi go materiałami, która trafiła w niepowołane ręce. Jak wysoką cenę będzie w stanie zapłacić, żeby uniknąć skandalu? Do czego posunie się, by prawda nie wyszła na jaw? Chyba nikt nie spodziewa się, jak zakończy się ta pełna zwrotów akcji historia.

Znakomita komedia z plejadą polskich gwiazd odsłania prawdę o ludzkich namiętnościach. A przy tym – bawi do łez. Skandalem byłoby jej nie zobaczyć!

Znakomita komedia z plejadą polskich gwiazd takich jak:
Melania Grzesiewicz /Marysia Wieczorek
Anna Oberc
Arkadiusz Smoleński
Łukasz Nowicki
Krystian Wieczorek
odsłania prawdę o ludzkich namiętnościach i pokazuje, jak świat polityki wygląda od kuchni. A przy tym – bawi do łez. Skandalem byłoby jej nie zobaczyć!
Cudowna Terapia

Autor: DANIEL GLATTAUER

CUDOWNA TERAPIA – komedia terapeutyczna

reżyseria: DARIUSZ TARASZKIEWICZ

przekład: Marek Szalsza

Komedia małżeńska, którą powinni zobaczyć wszyscy ci, którzy są, byli lub planują „istnienie we dwoje”.

 

Terapia – to oddziaływanie na człowieka za pomocą leków lub bez użycia farmaceutyków  w celu przywracania zdrowia fizycznego lub psychicznego. Szanowni Państwo, wyrzucamy tabletki, syropy i maści, a w zamian aplikujemy Wam troje znakomitych aktorów, błyskotliwy tekst i zaskakującą inscenizację.

ZAMIAST DO GABINETU – ZAPRASZAMY DO TEATRU!

Joanna – Dominika Ostałowska (wymiennie z Edytą Jungowską )  – egzystencjalna zapaśniczka, kobieta z pretensją, Walenty – Dariusz Kordek (wymiennie z Marcinem Kwaśnym lub Dariuszem Taraszkiewiczem)  – nadwrażliwy choleryk rozwiązujący problemy za pomocą piły tarczowej czyli państwo Dorek, to doświadczone małżeństwo, które postanawia się rozstać. Przed ostateczną decyzją wybierają się jednak do wybitnego psychoterapeuty – Artur Pontek, tym samym dając sobie ostatnią szansę. Czy za pomocą tradycyjnych metod i ćwiczeń uda się wybitnemu specjaliście pojednać parę, której jedynym punktem wspólnym jest urządzanie sobie piekła ? Gdzie jest granica wytrzymałości psychoterapeutycznego profesjonalizmu? Kto tu jest wariatem: pacjent czy prowadzący terapię? Co takiego może zrodzić się kilkadziesiąt metrów pod wodą?

Odpowiedzi na te pytania znajdziecie Państwo w najnowszej inscenizacji sztuki D. Glattauera 

„Cudowna terapia”. 

Obsada: 

Pani Dorek: Dominika Ostałowska/ Edyta Jungowska / Małgorzata Lewińska*

Pan Dorek: Dariusz Kordek / Marcin Kwaśny / Dariusz Taraszkiewicz*

Terapeuta: Artur Pontek

* wymiennie

reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz

scenografia i kostiumy: Dorota Kalitowicz

przekład: Marek Szalsza

choreografia: Krzysztof Hulboj, Janja Lesar

muzyka: Krzysztof Matysiak

Alibi od zaraz

Jean Poiret

ALIBI OD ZARAZ

(Joyeuses Pâques)

Przyłapany na zdradzie mąż potrafi wznieść się na wyżyny kreatywności! Sztuka Jeana Poireta “Alibi od zaraz” jest tego niezbitym dowodem.

Michel zaprasza do domu piękną młodą dziewczynę. Gdy powoli wciela w życie swoje marzenia o romansie, w drzwiach staje jego żona Sophie! Zdezorientowany i przerażony wizją rozwodu z dobrze sytuowaną małżonką, potrzebuje porządnego alibi. Na poczekaniu wymyśla niedorzeczną historię i wciąga niedoszłą kochankę do wspólnego odgrywania absolutnie nieprzemyślanej farsy…

Jakie alibi będzie najbardziej wiarygodne? W co uwierzy żona? Scenariusza komicznej intrygi nie zna nikt! Nawet sam autor!

Przekład Irma Helt

Reżyseria Marcin Sławiński

Kostiumy Agnieszka Kaczyńska-Jankiewicz

Scenografia Dorota Banasik

Asystentka reżysera Halina Bednarz

Opracowanie muzyczne Agnieszka Putkiewicz

Triathlon story, czyli faceci z żelaza

Triathlon story

Rozbraja szczerością, uwodzi potężną dawką dobrego humoru i nie zwalnia tempa ani na chwilę. Bawi widzów od pierwszej do ostatniej minuty spektaklu.

W hotelowym pokoju, wieczorem, przypadkowo spotykają się czterej uczestnicy zawodów triathlonowych.
Każdy z nich zjawia się tam z innego powodu i każdy z nich czegoś innego oczekuje od startu. Łączy ich triathlon a co ich dzieli? Wszystko!

Mają zupełnie odmienne poglądy na życie i odmienne życiowe doświadczenia, różne temperamenty i sprzeczne charaktery, nawet poczucie humoru każdy z nich ma inne. Wydawać by się mogło, że nigdy się ze sobą nie dogadają, jednak wymykające się spod kontroli absurdalne zdarzenia powodują, że pomiędzy bohaterami zawiązuje się prawdziwe męskie porozumienie, a może nawet rodzi się męska przyjaźń.

Obsada: Waldemar Błaszczyk, Leszek Lichota/Andrzej Deskur, Michał Żurawski, Piotr Nowak

Reżyseria: Piotr Nowak, Scenariusz: Dorota Truskolaska Alibert

„WINDA DO NIEBA –
– CZYLI CZWORO PO CZTERDZIESTCE”
Autor: Fritz Schindlecker-„4 nach 40” .
Polska prapremiera!
Tłumaczenie: Roman Frankl
Teksty piosenek: Tadeusz Ross
Obsada: Dariusz Kordek/Daniel Zawadzki – w roli Andrzeja*
Małgorzata Lewińska/Ewa Lorska- w roli Urszuli*
Izabela Bukowska/Sylwia Gliwa/Beata Olga Kowalska- w roli Magdaleny*
Jacek Kawalec/Janusz Onufrowicz w roli Józefa*
(* Wymiennie)
W pozostałych rolach: Agnieszka Darkowska Reżyseria-Dariusz Taraszkiewicz Scenografia-Paulina Czernek-Banecka Kostiumy-Katarzyna Kwiecień-Kaniewska Muzyka-Jacek Zamecki Choreografia-Krzysztof Kriss Adamski Producenci spektaklu – DEKAPRO MANAGEMENT SP. Z O.O., DOM KULTURY W RAWICZU.
SPEKTAKL POWSTAŁ DZIEKI DOFINANSOWANIU Z NARODOWEGO CENTRUM KULTURY W RAMACH PROGRAMU – „KULTURA W SIECI”
Wszyscy kochamy romantyczne komedie ! A kiedy są muzyczne przepadamy za nimi !
Dodajmy do smaku kilka przenikliwych obserwacji samych siebie i mamy teatralny hit!
I Taka Jest- „ Winda do Nieba czyli czworo po czterdziestce”. Rozgadana, Rozśpiewana i Roztańczona!
„Winda do Nieba czyli czworo po czterdziestce” to ,po raz pierwszy wystawiany na polskich scenach, przebój frekwencyjny teatrów Austrii i Niemiec.
Bohaterowie:
Uzależniona od złośliwości Królowa Śniegu – Magdalena,
Oaza naiwności i odkrywczych spostrzeżeń – Urszula,
Akwizytor totalny, facecik w garniturku – Józef,
I przez nadwrażliwość po sam nos zatopiony w kobiecości – Andrzej,
– wszyscy w tym samym wieku, zostają uwięzieni pomiędzy piętrami w windzie. Czy będzie to chwila na podsumowanie czy czas na budzące się uczucie? Jaką tajemnicę nosi każdy z bohaterów? Kto wykorzysta szanse na nową odsłonę życia?
Dwie godziny mądrej muzycznej zabawy w wykonaniu wszechstronnie uzdolnionych aktorów znanych ze sceny i ekranu. W choreografii ,znanego z „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” ,Krzysztofa Kris Adamskiego.
Życie. Każdy ma jedno i chce je uczynić szczęśliwym, niepowtarzalnym, spełnionym. Ale gdyby nawet bardzo się starał, to przypadek, zwykła pomyłka, jedno niefortunne słowo mogą zmienić jego bieg nieodwracalnie. To właśnie możemy prześledzić podczas przedstawienia „Życie: trzy wersje”. I jak zawsze w tekstach Yasminy Rezy wszystko jest dowcipne, inteligentne, pozornie nieskomplikowane. Tylko pozornie…

Dzwonek do drzwi Soni (Natasza Leśniak) i Henryka (Piotr Ligienza). Za drzwiami Inez (Katarzyna Pakosińska) i Hubert (Jerzy Schejbal), którzy przyszli z wizytą. O jeden dzień za wcześnie… Trzeba ich zaprosić do środka, pomimo rozkrzyczanego syna i pustej lodówki, od Huberta bowiem zależy naukowa kariera Henryka. Jak się skończy ten wieczór? Wersje są trzy i tylko na pozór bardzo do siebie podobne…

Premiera spektaklu odbyła się 20 marca 2022 na deskach stołecznej Sceny Relax.

To nie koniec miłych wiadomości! W tym roku Katarzyna Pakosińska świętować będzie 30-lecie pracy artystycznej, w ramach benefisu publiczność obejrzy właśnie „Życie: trzy wersje”. Szczegóły już wkrótce.

przekład: 
Piotr Szymanowski
opracowanie tekstu:
Jerzy Schejbal
reżyseria:
Jerzy Schejbal
scenografia i kostiumy: 
Tatiana Kwiatkowska

obsada:
Natasza Leśniak
Katarzyna Pakosińska
Piotr Ligienza 
Jerzy Schejbal

Najsłodszy owoc

A gdyby się tak zamienić: rolami, partnerami, życiem. Ten owoc w ogrodzie sąsiada słodszy! Za ścianą mają lepiej, na pewno… Jesteście Państwo przekonani?
„Najsłodszy owoc” Stefana Vogla, pełna zaskakujących zakrętów akcji i przezabawnych perypetii, spróbuje poddać te pomysły analizie.
Czworo przyjaciół z czasów Podstawówki, „pożenionych” ze sobą, wezmą się do działania „ku uciesze” publiczności, niosąc jej rozsądne wnioski. Dwie godziny mądrej zabawy zagwarantują Państwu znani z wielu filmów i seriali aktorzy młodego pokolenia, w spektaklu wyreżyserowanym przez Dariusza Taraszkiewicza. Choreografię przygotowała zwyciężczyni Edycji Tańca z gwiazdami Jania Lesar.

 

Obsada:
Edyta Herbuś / Anna Matysiak* – w roli Klaudii.

Katarzyna Ankudowicz / Alicja Kwiatkowska* – w roli Sary.
Krzysztof Wieszczek / Paweł Okraska* – w roli Michała.
Marek Kaliszuk / Bartek Firlet* – w roli Jerzego.

 

TRIATHLON STORY

Kochane pieniążki

Co byś zrobił, gdybyś przez pomyłkę wszedł w posiadanie teczki z gigantyczną sumą pieniędzy?

Szukałbyś właściciela czy szalejąc ze szczęścia zatrzymałbyś ją dla siebie? Trudny wybór… ? Bo przecież pieniądze nie spadają z nieba i taka szansa nie zdarza się co dzień. Henry, bohater kryminalnej farsy „Kochane pieniążki” podejmuje więc szybką decyzję.
W końcu właśnie w jego urodziny otrzymuje ten wyjątkowy prezent od losu i żal z niego nie skorzystać. Pędzi do domu ile tchu, ściskając go w rękach.
Czas to pieniądz, więc od razu wciela w życie swój misterny plan!
Żona patrzy na niego z przerażeniem, próbując odwieść go od szalonego pomysłu…

Gdy małżonkowie starają się dojść do porozumienia, niespodziewani goście tylko komplikują sytuację. Żądni sensacji i chciwi przyjaciele, skorumpowany glina, niezbyt rozgarnięty inspektor, bezczelny taksówkarz, a wszystkim po piętach depcze ktoś z kim lepiej nie zadzierać…
I wtedy zaczyna się prawdziwa akcja…
Zawrotne tempo, niespodziewane wydarzenia, komiczne sytuacje i przezabawne dialogi.


Obsada: m.in. Anna Korcz, Wojciech Wysocki, Andrzej Popiel, Waldemar Obłoza, Robert Moskwa, Andżelika Piechowiak, Lesław Żurek, Hiroaki Murakami

Reżyseria: Jerzy Bończak
Przekład: Elżbieta Woźniak
Scenografia: Marek Chowaniec
Kostiumy: Tomasz Jacyków
Opracowanie muzyczne: Jerzy Mączyński
Asystent reżysera: Marta Gierzyńska

JOHNNIE MORTIMER & BRIAN COOKE
KIEDY KOTA NIE MA
„Kiedy kota nie ma…” istnieje szansa, że pojawi się w najmniej oczekiwanym momencie! A wtedy bieg komicznych wydarzeń w tej znakomitej brytyjskiej komedii sytuacyjnej, może nabrać zawrotnego tempa, a rozbawienie Widzów całkowicie wymknąć się spod kontroli. Podróż poślubna do Saint Tropez? Tak! Ale w dwudziestą rocznicę ślubu ??? Jak poradzą sobie z wzajemnymi uszczypliwościami dwa zabawne angielskie małżeństwa z 20-letnim stażem? Jak rozbudzić dziką namiętność w mężu fajtłapie? Jak ów próbuje dotrzymać kroku szwagrowi seksoholikowi? Jak zaimponować zmanierowanej zamożnej siostrze i nie zabić jej wędzonym łososiem? Oraz czy szczotka sedesowa z wizerunkiem pary królewskiej może pomóc w samobójstwie pięknej 20-latce? – odpowiedzi mogą być abstrakcyjnie zaskakujące! Jedyne przewidywalne tego wieczoru, to ponad 2 godziny dobrego dowcipu, humoru i śmiechu do łez!

reżyseria Andrzej Rozhin
scenografia i kostiumy Joanna Pielat-Rusinkiewicz
przekład Klaudyna Rozhin
opracowanie muzyczne Agnieszka Putkiewicz

obsada i zespół:
Violetta Arlak
Katarzyna Skrzynecka
Anna Gornostaj
Maja Berełkowska
Aneta Zając
Piotr Cyrwus
Jacek Lenartowicz
Piotr Zelt

Jeśli zaczynacie dzień od lektury Instagrama i portali plotkarskich, opisujących rewelacje z życia celebrytów, to co za chwilę się wydarzy na pewno się Wam spodoba.
Do pięknej posiadłości nad jeziorem, w 30. rocznicę ślubu, przyjeżdża Konrad – scenarzysta niegdyś hitowych seriali. Nie zamierza jednak tego wyjątkowego wieczoru świętować ze swoją małżonką Izabellą – lekko wyblakłą już gwiazdą kina. Namiętnemu rendez vous z kipiącą erotyzmem Bianką, przeszkodzi niestety nieszczęśliwy wypadek. A może samobójstwo? Choć niewykluczone, że jednak morderstwo…
Tę zagadkę będzie próbował rozgryźć dociekliwy i nieprzejednany Inspektor policji, choć bohaterowie nie będą mu tego ułatwiać. Sprawa skomplikuje się jeszcze bardziej gdy z szuwarów wyłoni się duch, w ślad za którym podąży metafizyczna i nieco ekscentryczna Józefina – medium i hipochondryczka.
Zdrada, zbrodnia, duch i tajemnicze zaginięcie Izabelli – co łączy te elementy? Co Inspektor znajdzie pod przewróconą łodzią i jaką rolę odegra w tym wszystkim potężne medium? Tego dowiecie się zaglądając do domu nad jeziorem, gdzie wraz z nami spróbujecie rozwikłać zagadkę ukrytą w „Komedii z dreszczykiem”.

Autor – Meggie W. Wrightt
Reżyseria – Magdalena Wołłejko
Scenografia – Witek Stefaniak
Kostiumy – Ewa Gdowiok
Muzyka – Marcin Piękos
Produkcja – Joanna Cywińska Produkcje
spektakle przedpremierowe od 28 maja 2023
premiera galowa w Teatrze Imka jesień 2023

Obsada:
Magdalena Wołłejko
Lucyna Malec / Katarzyna Maciąg
Piotr Cyrwus / Modest Ruciński
Marek Siudym